Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
İNCELEME / Monster Hunter Rise (Switch)

İNCELEME / Monster Hunter Rise (Switch)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • İNCELEME / Monster Hunter Rise (Switch)
İNCELEME / Monster Hunter Rise (Switch)

Monster Hunter serisi, seri özel olmaktan Playstation platformlarına geçiş yaptığından beri on yılı aşkın süredir Nintendo platformlarının dayanak noktası olmuştur. Bununla birlikte, Nintendo Switch’in kükreyen ticari başarısına rağmen, hibrit konsol henüz kendi Monster Hunter unvanını alamadı ve şu ana kadar 3DS’de Monster Hunter Generations’ın bir limanı olan Monster Hunter Generations Ultimate ile yetinmek zorunda kaldı. Nintendo’nun popüler hibrit konsolu için sıfırdan tasarlanan Monster Hunter Rise’ın piyasaya sürülmesiyle bu durum değişti ve beklemeye değerdi.

Monster Hunter Rise’ı, 2017’de Playstation 4 ve Xbox One’da ve 2018’de PC’de yayınlanan mükemmel Monster Hunter World ile karşılaştırmadan incelemek zor. World, seriyi cesur bir yeni olarak aldı. diziyi daha akıcı ve yeni başlayanlar için uygun hale getirirken, aynı zamanda anlatıyı da ön plana çıkararak yönetin. Rise, World’den gelen yeni tanıtımları serideki eski oyunların mekanikleriyle harmanlamaya yardımcı olan bazı küçük değişikliklerle bu eğilimi devam ettirmeyi planlıyor. Rise büyük olasılıkla eski oyunların hayranlarını memnun edecek, ancak seriye yeni gelenlerin dik öğrenme eğrisinden vazgeçmeyecekleri kadar erişilebilir.

Monster Hunter Rise, kendisine güç veren ve gereken donanım düşünüldüğünde harika görünüyor. Elde taşınır eve konsolun neler yapabileceğini gerçekten gösteren başlıklar listesine dahil edilmelidir. Ortamlar anlaşılabilir şekilde Dünya’dakilerden daha az ayrıntılıdır, ancak kısır olmaktan çok uzaktırlar ve yerel ayarlar arasında hareket ederken hala yükleme ekranlarının olmaması Capcom’un yaptığı işin bir kanıtıdır. Resident Evil 7’den bu yana Resident Evil oyunlarına güç sağlamak için kullanılan tescilli RE Motor kullanılarak üretilen Rise, hem yerleştirilmiş hem de el tipi modda saniyede neredeyse 30 kare hızında çalışıyor. Ancak ekranda çok şey olduğunda bu bazen azalır, ancak bu neredeyse hiç fark edilmez ve genel deneyimi azaltmaz.

{2 }

Oyun, dizinin tanınmaya başlamasıyla hemen hemen aynı eski Monster Hunter ile aynıdır, ancak biraz daha akıcı hissettirmek için biraz rafine edilmiştir. Geçmiş ünvanlar genellikle her bir saldırının kasıtlı olarak planlanmasına ve seçilen silah için gereken konumlandırmanın öğrenilmesine dayanıyordu. Bu ilke hala Rise için geçerli, ancak Dünya’nın Iceborne genişlemesinde tanıtılan Debriyaj Pençesi’nden ilham alan yeni tel kancası mekaniği sayesinde biraz daha akıcı geliyor. Wirebug, oyuncuların çevrenin etrafında dolaşmasına ve daha önce yasaklanmış olan alanlara ulaşmasına izin verir, bu da oyuncuya benzeri görülmemiş bir özgürlük düzeyi sağlar. Yüzeyde basit bir mekaniktir, ancak avlara yeni bir unsur ekler ve oyun boyunca birçok canavardan birini alt etmek için yaratıcı şekillerde kullanılabilir.

Oyuna eklenen yeni arkadaş türü de yardımcı olur avlanma sürecini hızlandırın ve canavarları avlamanın akışkanlığını artırın. Palamutes olarak bilinen bu köpek yoldaşları, oyuncuların haritaları öncekinden çok daha hızlı bir şekilde geçmelerine ve hatta kaçarken canavarları kovalamalarına izin vererek sürülebilir. Avcılar, Palamute’lerinin arkasındayken öğeleri bile kullanabilirler; bu, oyuncuların haritayı hızla geçerken kendilerini hazırlamalarına olanak tanıyan bir başka hoş eklentidir.

{2 }

Herhangi bir Monster Hunter oyunundaki ana cazibe, Canavarların kendisidir ve bu, Yükseliş’in parladığı başka bir alandır. Kadro, dizilerin favorilerinin yanı sıra avcıların bir şeyleri uyarlamasını ve değiştirmesini gerektiren bazı mükemmel yeni eklemelerden oluşur. Canavar avlamanın denenmiş ve gerçek formülü, daha sert canavarları avlamak, durulamak ve tekrarlamak için daha iyi teçhizat işlemek burada kalır, böylece daha önce bu formülü denemiş ve beğenmemiş hiçbir oyuncunun fikrini değiştirmeyecektir. Öyleyse, bu formülün burada çok iyi uygulanması ve canavarlar listesinin işleri eğlenceli ve taze tutması iyi bir iş.

Yeni canavarlar listesinde göze çarpan bir özellik, bir maymun eğik çizgi olan Bishaten’tir. Japon folklorundaki Tengu yokai’ye dayanan kuş canavarı. Bu canavar, kuyruğunda akrobatik bir şekilde zıplarken oyuncuya meyve fırlatır ve avlanmak için gerçek bir zevktir. Geri dönen canavarların çoğu için de aynı şey söylenebilir ve buradaki genel liste mükemmeldir çünkü geri dönen favoriler ile yeni canavarların yeni mekanikler getiren iyi bir karışımını içerir.

{ 6}

Ayrıca, genel deneyimi iyileştirmeye gerçekten yardımcı olan, Rise’a dahil edilen bir dizi ek yaşam kalitesi iyileştirmesi de vardır.Rise’da, bir oyuncunun sonraki görev setine ilerleyebilmesi için hangi görevlerin tamamlanması gerektiği artık daha net, ki bu genellikle yalnızca eski oyunlarda web’de arama yapılarak elde edilebilecek bir şeydi.

Oradayken Monster Hunter Rise’daki bir hikaye, oyuncuyu oyundaki en zorlu canavarları avlamaya zorlamaya devam etmek için bir araçtan biraz daha fazlasına hizmet ediyor. Yeni Rampage görevleri olan Rise’a özel yeni bir mekanik sunuyor. Bu görevler, avcıları, oyuncuların savunması gereken canavar dalgalarına karşı çukurlaştırır. Hunter’ın yaklaşmakta olan canavarlara karşı kullanmak için tuzaklar ve ağır silahlar kurmasına izin verilir, bu da onu bir tür kule savunma tarzı yapar. Bu görevler, ana avlardan eğlenceli bir hız değişikliği olabilir ve bu görevlerde yardımcı olmak için silahlara verilebilecek özel beceriler bile vardır. Bununla birlikte, zaman zaman hoş bir hız değişikliği sağlasalar da, genellikle standart avcılık görevlerine tam bir eşlik etmekten ziyade bir mini oyun gibi hissederler. Bunun büyük bir yeni mod haline gelme potansiyeli burada, ancak pratikte bu görevler normal avcılık görevlerini parçalamak için kısa bir oyundan biraz daha fazlası olarak hizmet ediyor, ki bu utanç verici. Bu modda, özellikle çok oyunculu modda gerçek bir potansiyel olduğu için, umarız bu, Capcom’un yayın sonrası güncellemeler yoluyla daha ayrıntılı olarak ele alacağı bir şeydir.

Monster Hunter serisi hiçbir zaman hikayesiyle tanınmadı ve bu burada değişmeyecek. Bununla birlikte, avlarda değilken etkileşime girebilecek bazı ilginç karakterler ve bazı muhteşem animasyonlu ara sahneler var. Ayrıca, bir avcının yeni bir alana girmesinden veya bir Canavarla ilk karşılaşmasından önce gelen, mükemmel bir şekilde sunulan ve Japon sinemasından etkilenen kısa ara sahneler de vardır. Baştan sona sunum Rise ile mükemmel ve avlar arasında merkez olarak hizmet veren feodal Japonya’dan ilham alan Kamura kasabası inanılmaz bir şekilde hazırlanmış ve zorlu bir avın ardından geri dönmek için bir zevk.

Hayattaki her şeyde olduğu gibi, hiçbir şey Monster Hunter Rise maalesef problemsiz olmadığı için her zaman mükemmel ve bu da doğru. Bahsedildiği gibi, Rampage görevleri eğlenceli olsa da, mevcut durumlarında kısa bir dikkat dağıtıcıdan biraz daha fazlası olarak hizmet ediyor, bu da seriye yeni bir oyun modu eklemek için kaçırılmış bir fırsat gibi geliyor. Bununla birlikte, Rise’daki en önemli kusur, bir oyunsonunun olmamasıdır; bu, çoğunlukla oyunsonu içeriği ile popüler olan bir franchise için sahip olunması talihsiz bir kusurdur. Rise’ın hikayesinin sonucu da bir uçurumun kenarında bittiği için bitmemiş. Capcom’un bazı ücretsiz takip içeriği için sahneyi hazırladığını ve Nisan sonunda büyük bir güncellemenin geleceğini şimdiden duyurduğunu düşünüyor. Capcom’un oyunu World ile yaptıklarına benzer ücretsiz güncellemelerle desteklemeye devam edeceği neredeyse kesin, bu takdir edilmelidir, ancak yine de talihsiz bir durumdur ki, oyunu bitirenler için gerçek bir son ve oyunsonu içeriği yoktur. lansmandan çok sonra. Şu anki haliyle, avcıların oyunun şu anda sunduğu şeylerin çoğunu görmesi için yaklaşık 50 saat yeterli olmalı, ancak güncellemeler başladıktan sonra bunun dramatik bir şekilde balon olmasını bekleyin. Bu kusura rağmen, oyun hala oynamak için gerçek bir mücevher ve Capcom, oyunu piyasaya sürüldükten sonra da desteklemeye devam ettikçe artacak bol miktarda içerik sağlar.

Monster Hunter Rise, Monster Hunter World’de yapılan cesur değişikliklerin birçoğuna dayanan çok ihtiyaç duyulan birkaç yaşam kalitesi iyileştirmesine rağmen, hala bir Monster Hunter unvanıdır. Serinin hayranları, iyileştirmelerden tamamen keyif alacaklar, ancak çoğu, lansman sırasında bir oyunsonu olmaması nedeniyle hayal kırıklığına uğrayacak, neyse ki gelecekteki güncellemelerle düzeltilmesi gerekiyor. Seriye yeni gelenler bunu daha kolay bir başlangıç ​​noktası olarak görebilir, ancak uzun süredir devam eden formülden hoşlanmayanların Rise tarafından etkilenmesi pek olası değildir. Rise, Monster Hunter serisine olağanüstü bir giriş ve mobil donanımda elde edebilecekleri konusunda teknik bir mucize olmaktan başka bir şey değil. Serinin hayranları için, Monster Hunter Rise, Nintendo’nun popüler hibrit konsolu için sahip olunması gereken oyunlardan biri olarak görülmeli ve şimdi yeni başlayanların seriyi denemesi için her zamankinden daha iyi bir zaman.

.

Kaynak : https://www.thatvideogameblog.com/review-monster-hunter-rise-switch/
İNCELEME / Monster Hunter Rise (Switch) YAPILAN YORUMLAR