Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
İNCELEME / Wrestling Empire (Switch)

İNCELEME / Wrestling Empire (Switch)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
İNCELEME / Wrestling Empire (Switch)

Bu oyunu yalnızca bir oyuncu olarak değil, aynı zamanda büyük bir güreş hayranı, 90’lı yılların büyük bir güreş hayranı ve bir GINORMOUS WWF Wrestlemania 2000 / N64 hayranı için No Mercy olarak incelemeye karar verdim. Bu oyuna en çok kimin ilgi duyacağını varsayıyorum. Bu, bu incelemenin birkaç güreş yanlısı kelime oyunu ve referans içereceği anlamına gelir, Ooh evet kazın! Bu aynı zamanda görseller ve böcekler gibi şeylere daha az, nostalji ve oyun gibi şeylere daha fazla ağırlık vereceğim anlamına geliyor. Pişirdiğim şeyin kokusunu alıyor musun?

Güreş İmparatorluğu, nostalji dolu oyuncuya açılış zilinden istediklerini verir. Editör seçeneği önde ve merkezdedir ve oyuncu tüm zamanların en sevdiği karakterlerinden bazılarını anında kolayca görebilir. Elbette, isimlerin değiştirilmesi gerekiyor, ancak yer tutucu isimlerinden bazıları size iyi bir kıkırdama verecek (Dick Swagger = Val Venis.) Bir karakter yaratmak çoğunlukla hızlı ve kolaydır, ancak bir giysinin rengini seçmek özellikle zordur (ancak ayrıca çok spesifik.) Markalar en sevdikleri hareketler, alay hareketleri ve bitiriciler konusunda hiçbir eksiklik yaşamaz.

“Burada, burada, Güreş İmparatorluğu’nda!” En önemli konuya geçersek, bu gerçekten de WWF No Mercy’nin ve ondan önceki oyunların (WCW / NWO World Tur, WCW / NWO Revenge, WWF Wrestlemania 2000.) Wrestling Empire’ın kalbinde, THQ güreş oyunlarının görkemli N64 dönemine güçlü bir şekilde benzeyen oyun ve sunum var.

Güreş İmparatorluğu’nun anlaşılması ve oynanması kolaydır; En sevdiğim güreşçilerin N64 versiyonunu görmek gerçekten eğlenceli. Özellikle farklı maç türlerinde karıştırılırken, silahlarla ve dış müdahalelerle “her şey yolundan çıkabilir”. Ve tüm zamanların yüzlerce klasik güreşçisinden oluşan tam bir listenin kilidini yavaşça açmanın çok tatmin edici bir yanı var.

Burada bir hikaye var, ancak bu özellikle iyi bir hikaye değil ve olmaya çalıştığını sanmıyorum. Sanırım yine de Katie Vick’ten daha iyi… Diyalog statiktir, rastgele güreşçilerin çoğu role girmesine izin verir ve bu nedenle hepsinin benzersiz bir kişiliği yoktur. Neyse ki, diyalog pek çok profesyonel güreş jargonu ile dolu ve hikaye ritimleri, hepinizin “koyunları” nı gülümsetecek profesyonel güreş saçmalıklarını içeriyor.

Dürüst olmak gerekirse, tüm belirli hataları tartışmaya değmeyeceğini düşünüyorum. Hatalar ve aksaklıklar her yerdedir, ancak eski tip oyuncuların tipik bir N64 oyununda deneyimleyebileceklerinden daha kötü değildir. Şahsen oyun bozan herhangi bir hatayla karşılaşmadım ya da kaza gibi bir şey yaşamadım. Yeni gelenler rahatsız olabilir, ancak N64 çağını yaşayan benim gibi iş adamları gözlerini kırpmayacak.

Oyunla ilgili en büyük sorunum, menajerler mücadeleye girdiğinde maçların kaosa dönüşmesi. Ring kenarındakiler, istedikleri silahları yanlarında getirerek ringe serbestçe girip çıkabilir. Kesinlikle onlar için “iki kelimem” olduğu zamanlar oldu. Sadece müdahale eden karakter yoluna girmez, aynı zamanda oyuncu yanlışlıkla bu silahlardan birini kullanırsa, bir DQ kazanabilir. Çok az mantıklı geliyor, ancak bir şekilde deneyimi o kadar da mahvetmiyor. Ayrıca, birkaç eşleme türü daha olsaydı keşke.

Bu oyun beni, No Mercy gibi oyunların hayranlarına tüm kalbimle tavsiye edeceğim garip bir yere koyuyor. Oynanış basit ve eğlencelidir, tüm favori süper yıldızlarınızın çokgen versiyonlarını görmek harikadır ve nostalji faktörü tabloların dışında. WWF No Mercy’nin ve ilkinin büyük bir hayranıysanız, benim gibi, bu oyun tam size göre. Kolay öğrenilebilen, ancak görsel olarak basit bir güreş oyunundan hoşlanacağınızı düşünüyorsanız, buna bir şans verin. Ancak, olağanüstü görseller ve sunumlar içeren anlatı odaklı bir kariyer modu arıyorsanız, onu hareket ettirmeye devam edin. “Ve sonuç bu, çünkü Stone Cold öyle dedi!”

Bu inceleme, oyunun yayıncı tarafından sağlanan perakende bir kopyasına dayanmaktadır.

Kaynak : https://www.thatvideogameblog.com/wrestling-empire-review/
İNCELEME / Wrestling Empire (Switch) YAPILAN YORUMLAR