Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Kaptan Ölü PC ve Mobil’e doğru yol alıyor

Kaptan Ölü PC ve Mobil’e doğru yol alıyor

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Kaptan Ölü PC ve Mobil’e doğru yol alıyor
Kaptan Ölü PC ve Mobil'e doğru yol alıyor

Masa oyunlarını severim. Zarlar veya kartlar varsa ve işin içinde iyi bir strateji varsa, her şeyden yanayım. Garip bir nedenden ötürü, bu biçimin ekranlarımıza da yansımadığı görülüyor. Şimdi elbette sanal masa oyunlarının olmadığını söylemiyorum; yaparlar ve iyi sayılarda; ama herhangi birini, her yerde, ne zaman istersen oynayabileceğin bir dünyada, çok daha fazlası olacağını düşünürdün. Bütün bunlar söylenirken, The Captain is Dead’in gelişini dijital formatta yaptığını görmekten memnun oldum. Bunu bilgisayar platformlarımız ve hareket halindeyken mobil cihazlarda oynamayı sevenler için de alacağız.

Thunderbox Entertainment’taki halktan gelen The Captain is Dead, karton kökleri olan bir strateji oyunu. Masa oyununa, düşük poli grafikleri, yalnızca retro-fütüristik, synth-wave opera olarak tanımlanabilecek bir harmanlayarak sanal bir makyaj yapıldı. Bu terim tek başına kulağa havalı geliyor.

The Captain is Dead’de, kaptan öldü, bu kısım oldukça basit. Ancak bu, sorunlarınızın yalnızca kökenidir. Uzayın buzlu derinliklerinde mahsur kalmış, gemiyi tamir eden ve yatılıları püskürtmek için ayakta duran asi mürettebatınızın kontrolünü elinize almanız gerekecek.

The Captain is Dead’de, elinizde oldukça akıl almaz bir iş var. Neyse ki, hepsi kötü haber değil. Mürettebat üyelerinizin kendilerine ait çok özel beceri setleri vardır ve bunlar doğru bir şekilde kullanılırsa üstün gelmenize yardımcı olur. Filo ayaklı Asteğmen ve harcanabilir Mürettebat’tan savaşta sertleştirilmiş Amiral’e kadar. Postunuzla çıkma şansınız olacaksa, tüm bu birimleri doğru kullanmanız gerekecek.

Mürettebatın yanı sıra, geminin yerleşik yapay zeka bilgisayarından dostça ipuçları ve püf noktaları bekleyebilirsiniz. Yani ihtiyacın olan tüm yardıma sahipsin, değil mi? Şimdi tek yapmanız gereken, geminizi bilimle yükseltmek, uzaylı firkateynleri yok etmek, mürettebatı iyileştirmek ve işgalcileri… şey, istiladan durdurmak. Bütün bunları yüzen bir teneke kutuda ölü bir komutanla yapmalısın, anladın mı? Kolay!

Son olarak, ama kesinlikle en önemlisi, Kaptan Ölü filmindeki seslendirme hakkında biraz bilgi vermemiz gerekiyor. Yetenekli sesli insanlardan oluşan bu ekip, The Stanley Parable, Void Bastards ve Portal’dan tanıyor olabileceğiniz Kevin Brighting tarafından yönetiliyor. Star Trek Discovery’den Elias Toufexis ve Deus Ex şöhretiyle birlikte seslendiriyor. Sıralamada bu gibi isimler varken, hayal kırıklığına uğramayacağınızı söyleyebiliriz.

Mürettebatınızı kurtarmayı ve sürecin süresinin dolmamasını istiyorsanız, The Captain is Dead artık Steam , Google Play, iOS ve Android için kullanılabilir. Bu eski masa çeşitliliğinde bir oyun olduğu için, köprüde size katılma şansım çok yüksek, bu yüzden gelecekte bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için gözlerinizi dört açın.

Kaynak : https://www.thatvideogameblog.com/the-captain-is-dead-blasts-its-way-onto-pc-and-mobile/
Kaptan Ölü PC ve Mobil’e doğru yol alıyor YAPILAN YORUMLAR