Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Söylentilere göre PSVR 2 hakkında bildiğimiz her şey burada

Söylentilere göre PSVR 2 hakkında bildiğimiz her şey burada

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Söylentilere göre PSVR 2 hakkında bildiğimiz her şey burada
Söylentilere göre PSVR 2 hakkında bildiğimiz her şey burada

PS5, 2020 tatil sezonunda piyasaya sürüldü, ancak bir PSVR 2 potansiyeli hakkındaki söylentileri okumak da heyecan verici. Sony, PS5’teki donanım kararlarıyla oyunlarını ciddi şekilde hızlandırdı. Öyleyse umarım, bu aynı zamanda PSVR 2’nin orijinal kulaklıktan önemli bir yükseltme göreceği anlamına gelir. Bu noktada PSVR 2 hakkında bildiğimiz her şey burada.

PSVR 2 nedir?

PSVR 2, gelecek nesil takipçisi olduğu söylenen bir sanal gerçeklik başlığıdır. Daha önce duymadıysanız, Sony yeni nesil konsolları olan PS5’i Holiday 2020’de piyasaya sürdü. Elbette, konsolun bir kopyasını bir biraz şans.

Bu yeni nesil konsolun özellikleri, şimdiye kadar bir PlayStation konsolunda gördüklerimizin en iyisi, bu da VR performansının büyük ölçüde iyileştirildiği anlamına gelmelidir. PSVR 2, PS4 için mevcut PSVR tekliflerine kıyasla gelişmiş bir çözünürlük, piksel kalitesi ve yenileme oranları sunmalıdır.

Yeni PSVR denetleyicileri

PSVR 2 Controllers PS5 patent filing

Resmi bir duyuru yapılmamış olmasına rağmen, patent geç bir tarihte Let’s Go Digital tarafından tespit edildi Eylül, geleceklere dair bir fikir verebilir. Yukarıda görüldüğü gibi, yeni PSVR denetleyicisi, Valf İndeksi Denetleyicilerine çok benziyor. Valve’ın seçeneği, PSVR 2 oyunlarında görülmesi harika olan yüksek doğrulukta parmak takibi yeteneğine sahiptir.

Dosyalamalarda görülen bir diğer önemli gelişme de oyun çubuklarının eklenmesidir. Mevcut PSVR denetleyicilerinin sanal hareketi kontrol etmenin herhangi bir yolu yoktur, bu da oyunların platformda yapabileceklerini sınırlar. Bununla birlikte, daha az düğme var gibi görünüyor ve bu da geriye dönük uyumluluğu sorgulayabilir.

Ayrıca şunu okuyun: PS5, PS2, PS3 ve PS4 oyunlarıyla geriye doğru uyumlu mu? {3 }

PSVR 2 muhtemelen ne yapabilir?

all PS5 related items releasing holiday 2020

Kesin bir açıklama yapmak için henüz çok erken olmasına rağmen, birkaç PSVR 2 söylenti ve patent ortalıkta dolaşıyor daha fazla özellik önerin. Şimdiye kadar duyduklarımızın kısa bir özeti aşağıdadır.

Hareket hastalığında azalma

Daha önce bir PSVR veya benzer bir VR başlığı kullandıysanız, hareket rahatsızlığı yaşamış olabilirsiniz. Bazen sanal deneyim ile fiziksel dünyanız arasındaki boşluğu doldurmak sarsıcı bir deneyimdir.

Sony, oyuncuların VR deneyimini iyileştirmek için 2019’da Hareket Hastalığı Azaltma patenti başvurusunda bulundu. Bu patentin temel amacı, oyuncunun oyunda gördüklerini ve gerçek hayatta hissettiklerini daha sorunsuz bir şekilde bağlamak gibi görünüyor. Patentler hiçbir zaman bir özelliğin ekleneceğinin resmi bir garantisi olmasa da, umarım bu olur. Hareket hastalığını azaltmak, oyuncuların geleneksel VR deneyimlerinden daha uzun sürecek daha sürükleyici ve keyifli bir deneyime sahip olmalarına olanak tanır.

Parmak sensörleri

Başka bir patent, parmak sensörlerinin yeni modelde rol oynayabileceğini öne sürüyor. PSVR 2. Bu patent yukarıda belirtilenden farklıdır. Bunun yerine, hangi kullanıcının oynadığını ve denetleyiciler arasındaki mesafeyi belirleyebilecek parmak izleme sensörlerini kapsar.

Bir Wii denetleyicisini hayal edebiliyorsanız, çok benzer görünür ancak biraz farklı özelliklere sahiptir. Wii kontrol cihazı gibi, kontrol cihazı bileğiniz için bir emniyet kayışına sahip olacak ve elinize kolayca uyan dikey bir kontrol cihazı olacaktır. Üst kısımda tetik butonu ve arka kısımda parmak sensörleri olacaktır. Dolayısıyla, denetleyiciyi tuttuğunuzda, parmaklarınız doğal olarak sensörleri kapatacaktır.

Kablosuz teknoloji

Aşağıdaki resim, PSVR 2’nin potansiyel olarak kablosuz olabileceği ve yerleşik bir güçle çalışıyor olabileceği görülüyor. kendi mikrofonu ve video / ses kaynağı ile tedarik. Sony bunu başarabilirse, bu devrim niteliğinde olacaktır. Nihai VR rüyası gibi sesler çalarken yolunuza çıkacak sinir bozucu kablolar yok.Bu, kullanım kolaylığını iyileştirmeli ve beklediğiniz aynı yüksek kaliteli görsel deneyimi sürdürmelidir, ancak kablosuz seçeneği konusunda bazı şüpheler uyandırıyor gibi görünüyor.

eSpor akış iyileştirmeleri

eSpor Akışı patenti şık görünen başka bir fikir. Patent, oyuncuların eSporları uzaktan izleme ve hatta canlı bir etkinliğe VR izleyicisi olarak dahil edilme potansiyelini açıklıyor. Dolayısıyla, bir eSpor etkinliğinde fiziksel olarak bulunamasanız bile, kendinizi hala öyle hissedebilirsiniz.

Pek çok kişi, şahsen yapmak isteyebilecekleri tüm eSpor etkinliklerini görmek için seyahat edemez, bu harika bir seçenek olacak. Bu şekilde, eğlencenin hiçbirini kaçırmazsınız ve en sevdiklerinize kök salmış gibi hissedersiniz.

Ayrıca bkz: İhtiyacınız olan her şey Sony PlayStation 5 tanıtım etkinliği hakkında bilgi sahibi olun

Hareket izlemede iyileştirmeler

Yine başka bir patent, olası PSVR 2 için daha harika özellikler önermektedir. Bu patent, göz hareketini ve baş hareketini izlemede gelişmeler olduğunu göstermiştir. Bu patentten alınan bilgilerle, VR kulaklığı her bir gözün özellikle gördüklerini daha fazla kontrol edebilecek gibi görünüyor. Ardından, başınızı eğerseniz veya hareket ettirirseniz, bu görüntüler izlenmeye devam eder.

İlgili: Gelecek en iyi PS5 oyunları – Çıkış tarihleri, en yeni fragmanlar ve daha fazlası

Nasıl PSVR 2’nin maliyeti ne olacak?

PSVR 2’nin ne kadara mal olabileceğine dair geniş spekülasyonlar 499,99 ila 799,99 ABD doları arasında değişiyor. Orijinal PSVR 499.99 dolardan piyasaya sürüldü, ancak o zamandan beri fiyatı önemli ölçüde düştü. Artık bir PSVR başlangıç ​​paketini yaklaşık 200 $ karşılığında satın alabilirsiniz, ancak bu fiyata uyması birkaç yıl sürdü.

PSVR 2’nin orijinalinden daha yüksek bir fiyata piyasaya sürüldüğünü görebiliyordum. PSVR başlatıldı. İçerisine giren donanım ve teknoloji, öncekinden önemli ölçüde daha iyi olacaktır. Bu gelişmiş teknoloji, PlayStation’ın yeni nesil konsoluna yapılan harika yükseltmelerle (yani süper hızlı SSD seçimleri), PSVR 2’nin olağanüstü derecede iyi çalışmasını sağlayabilir. Bu, daha yüksek bir fiyat etiketi garanti edebilir.

PSVR 2 ne zaman piyasaya sürülecek?

PSVR 2 henüz Sony tarafından resmi olarak duyurulmadı, bu yüzden muhtemelen görmeyeceğiz bir süre raflara çarptı. Sony muhtemelen şu anda tüm dikkatini sadece birkaç ay içinde PS5’in piyasaya sürülmesine veriyor. Sony, PS5 için seçtiği donanımda önemli iyileştirmeler yaptı; Sadece PSVR’nin harika yönlerini almak ve PSVR 2 deneyimini iyileştirmek için bu kadar çaba sarf etmesini umabilirim.

Maalesef yakın zamanda bir PlayStation VR 2 görmeyeceğiz. The Washington Post ile yakın zamanda yapılan bir röportajda , PlayStation CEO’su Jim Ryan, güncellenmiş PSVR donanımının en az birkaç yıl önce olduğunu açıkladı. Yine de Sony ve PlayStation’ın “VR’ye inandığını” tekrar doğruladı, böylece hayranlar gelecekte sürekli destek bekleyebilecekler. Kıdemli Başkan Yardımcısı Nishino 23 Şubat açıklamasında , PSVR 2’nin “2021’de piyasaya sürülmeyeceğini” söyleyerek inancını yineledi.

Orijinal PSVR, PS5 ile çalışacak mı?

{ 4} Evet, Sony, PS5’in orijinal PSVR kulaklığı ve Move denetleyicileri için geriye dönük uyumlulukla piyasaya çıkacağını onayladı. Bu, PSVR 2’nin piyasaya sürülmesinden yıllar önce bile olsa, onu destekleyen bir oyun kitaplığı bir yana, artık güvenle indirimli bir PSVR seti satın alabileceğiniz anlamına gelir.

Hangi oyunları oynayabilirsiniz? PSVR 2?

Sony “4.000’den fazla PS4 oyununun ezici çoğunluğunun PS5’te oynanabileceğini” söylese de, herhangi bir özel oyun listelemedi. Şu anda düşünce, PSVR 2 ve PS5 ile herhangi bir PSVR oyununu oynamanız gerektiğidir.

PSVR 2 resmi olarak duyurulmadığından, PSVR 2’de piyasaya sürülmesi planlanan onaylanmış bir oyun yoktur. PSVR 2 için çalıştığı söylenen oyunlar muhtemelen yeni bir Gran Turismo, Resident Evil 8 ve belki de Rockstar’dan yeni bir mücevher içeriyor. Elbette, bunlar henüz kimse tarafından onaylanmadı, ancak şu anda en olası yarışmacılar bunlar.

PSVR 2 hakkında daha fazla bilgi edindikçe, bu makaleyi güncellediğimizden emin olacağız. Umarız, Sony PS5 tedarikini sağlamlaştırdıktan sonra PSVR 2 hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayacağız.

Yeni nesil konsollar hakkında daha fazla bilgi edinin:

  • PS5 – PS5 Digital Edition – Sizin için hangi konsol daha iyi?
  • PS5 ve Xbox Series X’i beklemeli veya bugün bir oyun bilgisayarı satın almalı mısınız?
  • Xbox Series X: Fiyatlandırma, çıkış tarihi ve ihtiyacınız olan diğer her şey bilmek

.

Kaynak : https://www.androidauthority.com/ps5-psvr-2-1148314/
Söylentilere göre PSVR 2 hakkında bildiğimiz her şey burada YAPILAN YORUMLAR